Асоціація Збереження Історії Залізниць України

Збережемо iсторiю залізниць разом!

Непоправна втрата

З глибоким сумом сповіщаємо про тяжку втрату в лавах ГО «АЗІЗУ».

18 квітня 2018 р, на 61-му році обірвалось життя Олександра Миколайовича Гопкала – невтомного ентузіаста, дослідника, фотографа, засновника й незмінного керманича нашої Асоціації.

Впродовж десятиліть, починаючи з 70-х рр. минулого століття, Олександр Миколайович був ідейним локомотивом для кількох поколінь істориків та фанатів залізниці, літописцем українських залізниць і борцем за збереження для нащадків рідкісних зразків унікальної залізничної техніки.

Шанований друзями і колегами за глибокий розум, чесність, прямоту, наполегливість й невичерпний багаж знань, він завжди був готовий прийти на допомогу дією або порадою.

За участю Олександра Гопкала відбувалось становлення ретро-туристичного руху на території України, зокрема був врятований від знищення останній робочий та комплектний паровоз серії Су та безліч інших цінних зразків техніки.

Олександр виступав технічним консультантом там, де б знадобилась компетентна думка: при підготовці до друку поштових марок «Локомотиви України», у створенні музейних майданчиків у Києві, Харкові та у інших містах. І звичайно ж, брав найактивнішу участь у заходах Асоціації – зборах, виставках, дослідницьких і реставраційних виїздах як по Україні, так і за її межами.

Під безпосереднім керівництвом О. М. Гопкала було організовано та здійснено близько двадцяти благодійних поїздок під паровозною тягою мальовничими куточками України, що безумовно підвищило авторитет залізниці в нашій державі та завжди збирало велику кількість прихильників залізничної романтики та подорожей.

Завдяки Олександру Гопкалу, ГО «АЗІЗУ» набула членства у таких відомих міжнародних організаціях, як NERHT та FEDECRAIL.

На жаль, пан Голова так і не встиг відзначити з нами 10-річний ювілей Асоціації, стати свідком виходу з ремонту на магістралі паровозів Еа, Эм та Л, так само як і лишилась не втіленою його головна мрія та мета на посаді керівника АЗІЗУ – відкриття Всеукраїнського музею діючої залізничної техніки.

Висловлюємо щирі співчуття рідним Олександра Миколайовича, друзям, однодумцям та всім хто його знав. Пам’ять про нього вічно житиме у наших серцях і спогадах.

 

Колектив ГО “АЗІЗУ”

« »