FEDECRAIL (European Federation of Museum & Tourist Railways) спільно з VDMT (Verband Deutscher Museums- und Touristikbahnen) та NERHT (New Europe Railway Heritage Trust) організували 10-й щорічний юнацький табір «Fedecrail Youth camp 2016» для членів залізничних організацій з усіх куточків Європи. В цьому заході прийняли участь й ми – члени ГО «Асоціація збереження історії залізниць України».

Участь приймали наступні країни: Румунія, Великобританія, Німеччина, Фінляндія, Швеція, Австрія, Україна та Нідерланди. У 2016 році приймаючою стороною була Німеччина.

В перший же день ми відвідали музей DDM (Deutsches Dampflokomotiv Museum) та приступили до робіт зі зміни бокової обшивки критого вузькоколійного вагона колії 600мм.У цьому музеї була надана можливість вивчення паротягів різних епох та конструкції з урахуванням модернізацій, що проводилися у Західній Німеччині. Ми ще не одноразово будемо відвідувати даний музей, але програма лише одним DDM не обмежилась. Протягом усього часу проведення кемпу нам вдалося відвідати багато цікавих місць. 31 липня проїхались в історичному двовісному вагоні та в тепловозі V36. Там же на базі DFS знаходиться відреставрований двовісний вагон працювавший в Києві, про що свідчать відповідні написи та маркування.  В перший день серпня була надана можливість прийняти участь у поповненні загальної електронної бази старих креслень залізничної техніки. При зустрічі нам розповіли основні вимоги та стандарти щодо внесення креслень в загальнодоступну базу та принцип її роботи. Знаковою подією було відвідування музею Deutsch Bahn в місті Нюрнберг. Музей ділиться на декілька основних секцій та корпусів в яких зібрана техніка та декілька концептів за період існування залізниці. Також в музеї представлена кімната розвитку логістики на залізниці, декілька залів з моделями залізничної техніки та кімнати з розвагами для дітей.

Щовечора в дружній обстановці проводилися бесіди між учасниками кемпу, де кожен міг поділитися власним досвідом як в справі збереження історії залізниць, так і сучасних технічних досягнень на залізничному транспорті кожної представленої країни-учасника

Хочемо висловити окрему подяку FEDECRAIL, VDMT, NERHT та іншим супутним організаціям за можливість прийняття участі в YOUTH CAMP 2016. Для нас даний захід став безцінним досвідом.